CRICKETS


 Seizoen 24/25 

Hoe maak je ruimte voor de ‘crickets’ in jezelf? De gedachten of gevoelens die je misschien wilt ontwijken, maar die wel om aandacht vragen. Of ze nu zachtjes tjirpen of schreeuwen – hoe luister je ernaar?

Zodra ik iets uitspreek, wordt het echt.
Daar heb ik gewoon niet altijd behoefte aan.
Dan verandert het misschien hoe jullie me zien.
Straks vinden jullie me zielig, en dat wil ik niet.
Want ik ben niet zielig.
Soms is het gewoon ff kut.


Door middel van herkenbare scènes, fysiek theater en openhartige monologen geven de spelers van CRICKETS een kijkje in hun hoofd. Afgewisseld door interactieve gespreksvormen waarin we samen met de leerlingen dieper ingaan op de thematiek. In een prestatiegerichte samenleving vol hoge verwachtingen, onderzoeken we hoe je toch stil kan staan. Hoe maak je ruimte voor jezelf én ruimte voor de ander?

CRICKETS is een voorstelling speciaal voor in de klas (VO bovenbouw, MBO) of jongerencentra (14+), gemaakt en gespeeld door jongeren van DEGASTEN en geïnspireerd op de ervaringen van de spelers zelf. De soundscape via de koptelefoons geeft hier nog een extra dimensie aan. CRICKETS is het vervolg op de voorstelling HEADSPACE (2022-2023) over mentale gezondheid.


 Interesse?  

Deze voorstelling is nog te boeken voor dit schooljaar vanaf 14 april t/m de zomervakantie. Dus wil je CRICKETS ook bij jou in de klas of jongerencentrum?  Weet je een andere plek waar CRICKETS goed zou kunnen spelen? Of ben je benieuwd naar ons aanbod voor schooljaar 25/26? Neem vrijblijvend contact op via productie@theaterdegasten.nl


 Openbare voorstellingen 

CRICKETS is dit voorjaar bij uitzondering te zien als openbare voorstelling. 


Vrijdag 11 april | 17:00 uur         tickets

Zondag 13 april | 15:00 uur        tickets  


Locatie | Productiehuis Nowhere, Madurastaat 90
Duur | 75 minuten


“Drup drup drup
Elke druppel is een verwachting.
Alles wat van mij gevraagd wordt, regent op me neer.
Het water stijgt beetje bij beetje,
het kruipt omhoog langs mijn voeten.
Drup Drup”



 Impressie 




“Ik vind het belangrijk dat er gepraat wordt over mentale gezondheid. We doen allemaal maar of het goed gaat, maar iedereen zit er soms even niet lekker in.” — Lola 

 In de media  

“Bij alles wat DEGASTEN maakt, zijn jongeren in de lead. Door heel Amsterdam begeleiden ze jonge makers tijdens het ontwikkelen van hun theaterskills. Benieuwd geworden? Kijk ‘Op de planken’ op NPO Start.”


 Reacties

“Heel knap gedaan. Ik heb nog nooit zulke emoties gezien op de gezichten van mijn leerlingen!” - docent VO (feb ’24)


“Het komt echt binnen. In het begin washet beetje gewoon, maar bij dat fluisteren [cq. de tweede scene] moest ik echt evenpaar keer slikken” - leerling MBO (juni ‘24)


“Op veel middelbare scholen zijn er veel verschillende groepjes in de klas, maar door dit soort projecten kom je allemaal bij elkaar en ben je weer een groep (ook al is het maar voor even).” -- Bezoekersverslag* door Noah Bakker, lees meer (maart ‘24)


 Credits  

Gecreëerd met en gespeeld door: Camila Zuluaga Munera, Daan Arnauts, Emin Yalcin, Evita Noordpool, Joanna de Vreeze, Joaquim Cruz, Lola Hock, Nina Coste, Trijntje Tjoelker, Wisse Weijgertse
Regie:
Sem Jonkers en Nabil Benkers
Tekstbijdrage:
Eva Maria de Wit, Sander Koridon
Muziek:
$ean Luck (N.O.B. Productions)
Scenografie: 
Nicky Vroegop
Creatief producent: Juliette Talakua, Lisa de Kwant Voorstellingscoördinator: Jamie Huisman, Danilo Nisi
Zakelijke coördinatie: Wilbert Slagboom
PR: Aike Jansen
Fotografie: Kiriko Mechanicus  
Partners:
FASHIONCLASH, Transformers Community, @EASE, Museum van de Geest



“ Ik hoop dat we jongeren met CRICKETS kunnen inspireren, net zoals ik vroeger geïnspireerd ben door de theatervoorstellingen die ik gezien heb op de middelbare.” — Joaquim





In de periode 2021 - 2024 wordt DEGASTEN stuctureel gefinancieerd door:



In de periode 2025 - 2028 wordt DEGASTEN stuctureel gefinancieerd door:






* Bezoekersverslag - We vragen elke productie een bezoeker om zijn/haar/hun ervaring van de voorstelling op te schrijven en te delen. Omdat onze producties vaak breken met de theaterconventies en verschillende perspectieven tegelijk laten zien merken wij dat het voor de meeste recensenten best lastig is om over ons werk te schrijven. Daarom vragen wij nu bezoekers naar hun ervaring.

THEATER DEGASTEN p/a NOWHERE, MADURASTRAAT 90, AMSTERDAM
        INFO@THEATERDEGASTEN.NL
︎ ︎ ︎



THEATER DEGASTEN p/a NOWHERE, MADURASTRAAT 90, AMSTERDAM
        INFO@THEATERDEGASTEN.NL